o autě

Kabriolet od BMW řady 3 spojuje dohromady atraktivní design, technickou vyspělost a špičkové jízdní vlastnosti. V našem podání s příjemným naftovým šestiválcem o objemu 3 litry, spojeným s automatickou šestistupňovou převodovkou.

BMW má pevnou skládací střechu složenou ze tří částí. Jedna část obsahuje zadní sklo, kvůli výhledu zvětšené o 30%, další části jsou ocelové. Střecha není jištěna žádným bezpečnostním mechanismem (zámkem), takže stačí stisknout tlačítko. V případě nepříznivého počasí lze vozidlo používat jako klasické kupé s pevnou střechou.

Ani se staženou střechou se však nemusíte bát výraznějšího průvanu. Vzduch proudí okolo karoserie v přesně vymezených zónách a dovnitř výrazněji proniká až v rychlostech nad 100 km/h, s větrnou clonou za hlavami řidiče a spolujezdce se hranice posunuje až na 120 km/h. Větrná clona se dá rychle a kompaktně složit do kufru, takže lze automobil využít až pro 4 pasažéry.

Podvozek má BMW tradičně výborně naladěný. Díky optimálnímu rozložení váhy mezi přední a zadní nápravu a naladění podvozku dokáže BMW krásně žehlit nerovnosti a přitom poskytovat autu špičkovou stabilitu v příčném směru i v zatáčkách.

Výbava:

ABS, ASR, ESP, 4 airbagy, automatická dvou zónová klimatizace, xenonové světlomety, elektrické nastavení předních sedaček, audio s CD přehrávačem, vestavěná navigace, tempomat, elektricky sklápěná pevná střecha.

Technická data:

Motor:
3 litrový šestiválcový turbo diesel
Výkon:
197 koní / 400 nm
Zrychlení 0-100km/h:
7,9s
Maximální rychlost:
235 km/h